niedziela, 21 lipca 2013

Srebrny GlobInspiracją do napisania tego posta, była miedzy innymi rocznica ważnego wydarzenia, prawie przemilczana przez środki przekazu, pozostała w cieniu wiadomości urlopowo-pogodowych, typowych w tzw. sezonie ogórkowym.  Otóż, 44 lata temu, 21 lipca 1969 roku, Neil Armstrong, amerykański astronauta, jako pierwszy człowiek postawił nogę na Księżycu. Jego słowa: "To jest mały krok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości" obiegły cały Świat. Nie będę pisał o "podboju kosmosu", który w tamtym czasie był mocno akcentowany z powodów propagandowych, naukowych (i nie tylko) a to za sprawą dwóch państw: USA i ówczesnego Związku Radzieckiego. Chcę jedynie przypomnieć podstawowe informacje o Srebrnym Globie i jego wpływie na nasze, ziemskie życie. 

Kiedy poprosimy przeciętnego człowieka by wymienił znaną mu nazwę planety, najprawdopodobniej pominie Księżyc, ale bez zająknięcia wymieni Słońce, które jest gwiazdą a nie planetą, co potwierdzi każdy człowiek znający astronomię w podstawowym zakresie. Niemniej Słońce i Księżyc w umowny sposób są przez astrologów zaliczane do planet. 

W tym miejscu można byłoby podać wiele cyfr dotyczących danych o Księżycu, ale zostawmy to zajęcie fachowcom - astronomom, którzy w tym się lubują, przynajmniej tak mi się wydaje. Żaden zdrowo myślący człowiek nie ma wątpliwości, że Księżyc oddziaływuje na nasze ziemskie życie, na faunę i florę, co przejawia się na różne sposoby.

Z punktu widzenia astrologa możemy określić podstawowe cechy Księżyca podobnie jak pozostałych planet Układu Słonecznego. Tylko Księżyc i Słońce są "opiekunami" pojedynczych znaków Zodiaku, w odróżnieniu od pozostałych, gdzie każda planeta obejmuje po dwa znaki Zodiaku. Regentem Lwa jest Słońce, a Księżyc ma w swoim władaniu Raka, który jest znakiem kardynalnym, co niektórych ludzi spod tego znaku dziwi. "Księżycowi" ludzie są istotami niezwykle wrażliwymi, mają romantyczną duszę, duszę artysty. Jeśli w kosmogramie urodzeniowym planeta opiekująca się danym znakiem Zodiaku znajdzie się w nim, wtedy trzeba być przygotowanym na dodatkowe "atrakcje". Słońce w znaku Lwa (mnie dotyczy) działa z podwójną ognistą mocą, natomiast Księżyc w Raku potęguje cechy, o których pisałem przed chwilą. Daje to często człowieka nadwrażliwego, niekiedy podejrzliwego, co wymaga od niego wiele wysiłku, by normalnie żyć - funkcjonować. Często są to osoby z niezwykle rozwiniętą podświadomością, urodzeni filozofowie, a nawet wizjonerzy. 

Każdy dzień tygodnia ma przyporządkowaną planetę. Księżyc ma wpływ na wydarzenia i nastój, jakiego możemy spodziewać się w poniedziałek. W tym dniu powinniśmy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jesteśmy podatni na zewnętrzne wpływy, w tym dniu organizm jest niespokojny. Z badań wynika, że w poniedziałki jest więcej wypadków przy pracy, niż w pozostałe dni tygodnia, a także notuje się wzrost aktów samobójczych. Do dziś w ortodoksyjnych częściach Indii w dzień "księżycowy" - w poniedziałki są nieczynne sklepy a nawet urzędy, organizując dzień wolny od pracy! Oczywiście, do tych danych należy podchodzić zdroworozsądkowo.    

Bardziej wtajemniczeni, zajmujący się mistyczną Kabałą wiedzą, że Sefira Jesod (Fundament) na Drzewie Życia, jest Sferą Księżyca. DION FORTUNE w "Mistycznej Kabale" o Sferze Księżyca pisze, cytuję: 

Księżycowi przypisano trzy boginie: Dianę, Selenę  (lub Lunę) i Hekate; ta ostatnia jest boginią czarów i zaklęć, czuwa także nad narodzinami. Jest także bardzo ważny bóg Księżyca, nie kto inny niż Toth, Władca Magii. Jeśli więc znajdujemy Hekate w Grecji i Totha w Egipcie, a oboje są przypisani Księżycowi, musimy uznać wagę Księżyca we wszystkim, co dotyczy magii. Jak więc należy rozumieć magiczny Księżyc, który czasem jest dziewiczą boginką, a czasem boginią płodności?  Odpowiedzi nie musimy daleko szukać. Znajdziemy ją w rytmicznej naturze Księżyca i w gruncie rzeczy w rytmicznej naturze życia płciowego samicy. Bywa, że Diana ma wiele piersi; zdarza się, że jej psy rozrywają intruza na strzępy.   


Księżyc ukrywa przed nami swoją ciemną stronę. I tak: rosnący Księżyc (Diana) - wzrost siły - dziewica; pełnia (Selene) - pełnia sił - matka; malejący Księżyc (Hekate) - spadek sił - czarownica. Często na karcie Drugiego Wielkiego Arkanu Tarota (Arcykapłanka), zauważamy koronę z trzema, wspomnianymi fazami Księżyca. 

Poszczególne fazy Księżyca odgrywają ważne magiczne role, o czym doskonale wiedzą wszystkie osoby zajmujące się ezoteryką, a szczególnie stosujące wszelkie magiczne rytuały. Ze zrozumiałych względów, nie sposób omówić je w szczegółach. W pierwszej kwadrze (rosnący Księżyc) przyciąga i wzmacnia energie; dobry czas na uprawianie magii; podobnie w czasie pełni - czas mocy. Jak podają niektóre źródła, w okresie pełni, by wykorzystać jej moc, zalecają odprawiać ten sam rytuał w cyklu siedmiodniowym, tzn. rozpocząć trzy dni przed pełnią, w czasie pełni i trzy dni po niej. Trzecia kwadra (malejący Księżyc) to okres odczyniania magii. W okresie nowiu nie praktykuje się magii, to czas odpoczynku chyba, że znajdzie się śmiałek uprawiający tzw. czarną magię. Osobiście nie rozgraniczam magii na białą i czarną. MIROSŁAW WINCZEWSKI w książce "Moc magii astrologicznej na co dzień" w załącznikach (strona 251, 252), określa charakterystykę poszczególnych znaków Zodiaku w trakcie pełni i nowiu Księżyca. Uważam je za godne uwagi, cytuję je w całości. 


Pełnia w znakach Zodiaku

Baran: dobre początki, jednak będzie brak dostatecznej energii do urzeczywistnienia planów. Zdarzenia i rzeczy szybko przychodzą, ale tak samo szybko odchodzą.
Byk: rozpoczęte sprawy trwają bardzo długo, a ich wartość wzrasta z czasem, jednak ich zmiana jest coraz bardziej trudniejsza.
Bliźnięta: sprawy łatwo się rozpoczynają, ale i łatwo się zmieniają pod wpływem czynników zewnętrznych.
Rak: wspomaga opiekę, sprawy rozpoczęte nabierają realnych kształtów, jednak czas nie daje wskazówek.
Lew: sceniczność, dramatyzm, rekreacja, udane starania, przychylność natury i otoczenia.
Panna: czas służy sprawom wymagającym drobiazgowości i podejmowaniu szybkich decyzji.
Waga: wzmacnia samoświadomość, pomaga w sprawdzaniu się w konfrontacjach z innymi.
Skorpion: wzmacnia moce parapsychiczne, ale jednocześnie przerywa związki i wszelkie połączenia.
Strzelec: zachęca do wzlotów wyobraźni i zaufania.
Koziorożec: wzmaga potrzeby dyscypliny, organizacji i struktury.
Wodnik: odpowiednia pora dla działań wyjątkowych i indywidualnych.
Ryby: cała energia wycofuje się z powierzchni życia i kryje w głębi, hibernuje, tajemnie reorganizuje wydarzenia.


Nów w znakach Zodiaku

Baran: nadchodzą nowości, zmiany. Wzmaga się samodyscyplina, pomagająca osiągnąć większość celów. W tym czasie należy wzmocnić przywództwo, a osłabić arogancję.
Byk: dobry czas na dostosowanie wartości materialnych do wartości duchowych. Wzmocnij hojność i pozbądź się egoizmu.
Bliźnięta: nadchodzi nowy sposób myślenia oraz umiejętność korzystania z informacji i komunikowania się; wzrasta kreatywność i dążność do wdrażania nowych idei. Wzmocnij swoją przedsiębiorczość i eliminuj bezczynność.
Rak: wzrasta opieka i troska rodzinna; większe doglądanie własnych i innych wartości, idei i potrzeb. Wzmocnij swoje miłosierdzie i eliminuj nieuwagę.       
Lew: większe wyrażanie siebie; większa swoboda, ryzyko, ale i zwiększona dyscyplina i kontrola własnych emocji. Wzmocnij poświęcenie i staraj się osłabić pychę.
Panna: prorocze lub wieszcze sny i wizje; nowe doświadczenia; gotowość do inicjacji. Wzmocnij swoją pomoc dla innych i pohamuj swój krytycyzm.
Waga: dobra pora do kontemplacji i spoglądania przez siebie na innych. Utrwal w sobie sprawiedliwość, a eliminuj bezwzględność.
Skorpion: wzmocniona energia, analiza pragnień, poszukiwanie transformacji. Wzmocnij odwagę i wyeliminuj całkowicie okrucieństwo.
Strzelec: nadchodzą przeszkody, zwłaszcza w podróżach; zaistnieją obszary, w których nie będziemy posuwać się do przodu. Wzmocnią się siły działania. Wzmocnij swój optymizm i wyeliminuj hipokryzję.
Koziorożec: rozrachunek z samym sobą; spojrzenie na siebie z boku; podsumowanie własnych osiągnięć oraz wyznaczenie przyszłych celów. Wzmocnij samopoświęcenie i bądź bardziej elastyczny.
Wodnik: dostosowanie się do grupy; umiejętność przebywania z innymi przy jednoczesnym zachowaniu swojej indywidualności.  Wzmocnij braterstwo i ustabilizuj się.
Ryby: nowe sposoby kierowania własną energią; twoja wiara i emocje wydają owoce w świecie energii. Wzmocnij współczucie dla innych, wyeliminuj nieszczerość. 
* Pozostałą część posta stanowi "wygrzebany" z mojego lamusa tekst. Przepisałem go przed wieloma laty z kalendarza "kartkowego", jakie wówczas były bardzo popularne. Na poszczególnych kartkach, wyrywanych każdego dnia, na stronach wewnętrznych były drukowane różnego rodzaju porady i "ciekawostki" z różnych dziedzin życia.   


Fazy Księżyca i ich wpływ na organizmy żywe

Nów symbolizuje nowy początek i wzrost. Nasz organizm jest gotów w tym czasie pozbyć się wszystkiego, czego już nie potrzebuje. Dlatego dni postu i oczyszczania organizmu wykazują podczas nowiu optymalne działanie. Zaleca się także wykorzystanie dnia nowiu na rozpoczynanie wszelkich nowych projektów zarówno gotowych do realizacji, jak i tych, które znajdują się jeszcze w fazie pomysłu. Chore rośliny, które przycina się w dniach nowiu, najczęściej z powrotem odżywają. W dniu nowiu unikajmy natomiast wszelkich zabiegów chirurgicznych, ponieważ w tym czasie, jak wskazuje doświadczenie, rany wolniej się goją.
Księżyc rosnący. W czasie Księżyca rosnącego w przyrodzie dominuje wzrost, soki płyną do góry. Nasz organizm w tej fazie Księżyca szczególnie dobrze przyswaja wszystkie spożywane potrawy. Niestety, również kalorie. Bardzo skutecznie działają wówczas maseczki odżywcze na skórę i włosy, jak również wszelkie zabiegi lecznicze i kuracje. Przedsięwzięcia rozpoczęte w tej fazie Księżyca, takie jak zmiana miejsca pracy albo rozpoczęcie nowego projektu, mają dobre perspektywy. Rośliny rosnące w górę w tej fazie Księżyca krzewią się najbardziej. 
Pełnia. W czasie pełni najsilniej odczuwamy impulsy Księżyca. Statystyki wykazują w tym czasie szczególny wzrost urodzin, ale również niezwykle dużo nieszczęśliwych wypadków i rozbojów. Wiele osób odczuwa wewnętrzny niepokój i cierpi na bezsenność, a organizm zdradza wówczas wielkie zapotrzebowanie na pożywienie. Dlatego w dniach pełni powinno się albo w ogóle pościć, albo oszczędzać organizm przeznaczając jeden dzień na oczyszczenie, a przynajmniej zadbać, aby to, co spożywamy, było jak najlepszej jakości. Pamiętajmy także o zapewnieniu sobie świeżego powietrza, ponieważ w tych dniach szkodliwe substancje działają bardziej intensywnie niż zazwyczaj. W okresie przed pełnią i zaraz po niej podczas wykonywanych operacji chirurgicznych występują częściej niekontrolowane krwotoki, co lekarze powinni mieć na względzie.
Księżyc malejący. W czasie Księżyca malejącego znów uwalniają się nagromadzone energie. Nabieramy teraz życia i znajdujemy się w dobrej formie fizycznej i umysłowej. Nie przybieramy tak szybko na wadze, możemy sobie częściej pozwolić na tort ze śmietanką albo spaghetti z sosem gorgonzola. Faza Księżyca malejącego jest jest dobrym okresem na przeprowadzenie głodówki, diety oczyszczającej, na odtrucie organizmu, na post albo odwiedzenie sauny. Najlepiej w tym czasie udają się wszelkie zabiegi chirurgiczne, dobrze jest też właśnie teraz zdecydować się na operację, jeśli mamy taki wybór, ponieważ rany szybko się goją.      


Energia Księżyca i zdrowie

Odchudzanie, post
Korzystnie: w czasie nowiu i Księżyca malejącego;
Niekorzystnie: przy pełni Księżyca, organizm wówczas przyswaja w nadmiarze kalorie.

Walka z nałogami 
Korzystnie: w czasie nowiu.

Usuwanie nagniotków 
Korzystnie: w czasie Księżyca malejącego, przede wszystkim w dniach Wody (Rak, Skorpion, Ryby).
Niekorzystnie: w czasie Księżyca rosnącego.

Zabiegi stomatologiczne 
Korzystnie: w czasie Księżyca malejącego, oprócz dni Powietrza (Waga, Wodnik, Bliźnięta), i w czasie Księżyca rosnącego w znaku Strzelca.
Niekorzystnie: podczas pełni Księżyca, przede wszystkim w dniach Powietrza (Waga, Wodnik, Bliźnięta) podczas Księżyca rosnącego, oraz w jednym dniu, kiedy Księżyc znajduje się w znaku Byka.

Operacje (oprócz nagłych wypadków) 
Korzystnie: w czasie Księżyca malejącego, oprócz dni, kiedy Księżyc znajduje się w znaku Zodiaku przyporządkowanym danej części ciała. 
Niekorzystnie: w czasie pełni Księżyca, nowiu i w czasie Księżyca malejącego, kiedy znajduje się on w znaku Zodiaku przyporządkowanym danej części ciała.  


Energia Księżyca i uroda

Obcinanie włosów 
Korzystnie: w czasie Księżyca malejącego, przede wszystkim w dniach Lwa i Panny.
Niekorzystnie: w czasie Księżyca rosnącego, przede wszystkim w dniach Raka i Ryb.

Mycie włosów 
Korzystne: w dniach Powietrza (Waga, Wodnik, Bliźnięta) i Ognia (Baran, Lew, Strzelec).
Niekorzystne: w dniach Raka i Ryb.

Farbowanie włosów 
Korzystnie: w czasie Księżyca rosnącego, przede wszystkim w dniach Byka, Bliźniąt, Wagi i Wodnika.
Niekorzystnie: w czasie Księżyca malejącego.

Pielęgnacja skóry 
Korzystnie: w czasie Księżyca rosnącego, przede wszystkim w dniach Koziorożca. 

Usuwanie zbędnego owłosienia 
Korzystnie: w czasie Księżyca malejącego, przede wszystkim w dniach Koziorożca. 


Energia Księżyca w ogrodzie i na balkonie

Podlewanie 
Korzystnie: w czasie Księżyca w znaku Wody (Rak, Skorpion, Ryby).

Nawożenie 
Najogólniej raczej mniej, niż za dużo, nadmiar nawozu jest szkodliwy!

- warzywa, zboże, owoce – korzystnie w dniu Ognia (Baran, Lew, Strzelec), przy pełni Księżyca i w czasie Księżyca malejącego;
- kwiaty i rośliny ozdobne w ogrodzie – korzystnie w dniu Wody (Rak, Skorpion, Ryby), przy pełni Księżyca i w czasie Księżyca malejącego;
- rośliny pokojowe i balkonowe – jeśli korzenie są słabe w dniu Ziemi (Koziorożec, Byk, Panna), aby rośliny obficie kwitły w dniu Powietrza (Waga, Wodnik, Bliźnięta) przy pełni Księżyca i w czasie Księżyca malejącego. 

Wysiew, sadzenie kwiatów i warzyw 
- warzywa korzeniowe – korzystnie w czasie Księżyca malejącego w znaku Ziemi (Koziorożec, Byk, Panna);
- warzywa liściaste – korzystnie w czasie Księżyca malejącego w znaku Wody (Rak, Skorpion, Ryby);
- rośliny owocujące - korzystnie w czasie Księżyca rosnącego w znaku Ognia (Baran, Lew, Strzelec);
- kwiaty, zioła kwitnące – korzystnie w czasie Księżyca rosnącego w znaku Powietrza (Waga, Wodnik, Bliźnięta).

Usuwanie chwatów 
Korzystnie: w dniach Koziorożca, Barana i Panny w czasie Księżyca malejącego oraz w dniach Lwa i Wodnika w czasie Księżyca rosnącego. 

Zwalczanie szkodników 
Korzystnie: w czasie Księżyca malejącego.

Zbiory 
Korzystnie: w czasie Księżyca rosnącego, przede wszystkim w dniach Barana.
Niekorzystnie: w czasie Księżyca malejącego, przede wszystkim w dniach Raka i Panny. Wyjątek stanowią rośliny, które zamierzamy suszyć, te najlepiej zbierać w czasie Księżyca malejącego.

Konserwowanie 
Korzystnie: w czasie Księżyca rosnącego, najlepszy jest dzień Barana i generalnie dni Owoców.
Niekorzystnie: w dniach Ryb, Raka i Panny, również w fazach Księżyca malejącego. 


Energia Księżyca w gospodarstwie domowym

Sprzątanie i pranie 
Ogólnie można powiedzieć, że w czasie Księżyca malejącego wszystko lepiej się udaje. Zużywa się wówczas mniej środków czyszczących i piorących, a efekty są bardziej zadowalające.  

Mycie okien 
Najmniej kłopotów ze smugami na szybach będziemy mieli wówczas, jeśli zaplanujemy mycie okien w czasie Księżyca malejącego i w dniu Powietrza (Waga, Wodnik, Bliźnięta) albo Ognia (Baran, Lew, Strzelec).

Usuwanie pleśni 
W czasie Księżyca malejącego w dniu Powietrza (Waga, Wodnik, Bliźnięta) i kiedy Księżyc znajduje się w znaku Barana, usuwanie pleśni przynosi najlepsze efekty.

Wietrzenie 
W dniach Powietrza (Waga, Wodnik, Bliźnięta) i Ognia (Baran, Lew, Strzelec) możemy wietrzyć do woli, w dniach Ziemi (Koziorożec, Byk, Panna) i Wody (Rak, Skorpion, Ryby) otwieramy okna i drzwi tylko na krótko.  Dzisiejszego wieczora (pełnia Księżyca) zapaliłem białą świeczkę, musi wypalić się do końca. Jest to prosty, a jednocześnie skuteczny rytuał oczyszczenia mieszkania z nagromadzonych złych, toksycznych energii. Zapalając świeczkę należy pamiętać o inwokacji - zwróceniu się z prośbą do bóstwa Ognia o pomyślny rytuał. Co ważne, po wypaleniu się świeczki należy rytuał zamknąć.  

ez[o]  

14 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Basiu.

   Z wielkim zainteresowaniem i uwagą przeczytałem Twój komentarz.

   Masz rację, że przez ponad czterdzieści lat od lądowania na Księżycu nie nastąpił znaczący postęp, a właściwie nie zrobiono nic by eksploracja Księżyca stała się faktem. Być może NASA ma jakieś plany, ale nie chce ich ujawniać. Amerykanie dbają o własne zasoby kopalin i innych nośników energii, zostawiając je na "czarną godzinę", a wyciskają niczym cytrynę złoża poza granicami własnego kraju. Przykładem może być Irak, który zniszczyli szukając nieistniejącej broni chemicznej, a teraz... odbudowują go, napełniając swoje tankowce irakijską ropą. Długo można było rozprawiać na ten temat.

   Wracając do tematu, muszę powiedzieć, że pełnia Księżyca działa na mnie w dwojaki sposób. Czuję się mocno pobudzony, może nie tak bardzo jak Twój piesek, niemniej unikam rozmów z Danusią, ponieważ wiem, że mogą zakończyć się jakimś "zgrzytem". Z drugiej strony, noc pełni wykorzystuję głównie na medytacji, która wtedy daje bardzo dobre rezultaty. Helios jest trochę dziwnym zwierzęciem. Nie reaguje na fazy Księżyca, błyskawice w czasie burzy nie robią na nim żadnego wrażenia, a co najdziwniejsze, śpi w miejscu gdzie przebiegają, dwa krzyżujące się cieki wodne. Z reguły psy unikają takich miejsc geopatycznych, w odróżnieniu od kotów, które wylegują się na nich.

   Wprowadziłaś w komentarzu cudowny nastrój, pisząc akapit o lampach naftowych. Nie dziwię się, że ostrożnie korzystasz ze świec, kiedy wokoło masz tyle żywiołu Ognia uzupełnianego zapachem spalanej nafty. Można przy takim oświetleniu siedzieć godzinami. Zaryzykuję stwierdzenie, że jest to swego rodzaju misterium, które trzeba umieć docenić. Pamiętam wieczory u babci Marii, gdzie w kuchni paliły się dwie lampy naftowe. Okopcone szklane klosze wycierane rano rulonem zwiniętej gazety. Przy takim oświetleniu wszystkie przedmioty przybierają inne kształty, a wydłużone cienie postaci wyglądają tajemniczo, nieproporcjonalne. Na ludzkich twarzach widać bardzo wyraźnie każdy grymas czy uśmiech.

   Jako ekspert z dziedziny mitologii, uświadomiłaś mi, skąd wzięła się uśmiechnięta buzia Pana Księżyca. Sam będąc dzieciakiem rysowałem Księżyc w formie śmiejącego się rogalika.

   Powrócę na moment do mojego posta. Wahałem się, czy zamieścić odgrzebany tekst, traktujący o Księżycu, a właściwie o praktycznych poradach z nim związanymi. Niektóre z tych porad są śmieszne a nawet mało aktualne, chociażby ta o usuwaniu pleśni. Wszystko to trąci myszką, ale...

   Jeszcze raz dziękuję Ci Basiu za komentarz.

   Pozdrawiam bardzo serdecznie. :))))))

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. U mnie, niestety albo stety, lądowanie na Księżycu zostało permanentnie skażone moim ulubionym serialem :>
  A co do faz... mój czas to czas przed nowiem i nów :)
  Dziękuję za posta, pewne sprawy mi się odświeżyły :)
  PS. A mój Antoś mówi "mama-Księżyc". I zawsze wie, gdzie ona jest. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Tuome, witam.

   Dziękuję Ci za odwiedzenie mojej strony.

   Lądowanie na Księżycu obserwowałem na żywo w TV. Dobrze zapamiętałem ponieważ wyjście Armstronga z LM (lunar moduł - lądownik) przedłużało się przez wiele godzin. Dopiero nad ranem, kiedy robiło się widno, wyszedł na zewnątrz.

   Każdy z nas niejako "na swój sposób" odczuwa wpływ Księżyca na organizm. Dla mnie najkorzystniejsza jest pełnia.

   Antoś kochane dziecko. Może zostanie astronomem, kto wie?

   Pozdrawiam serdecznie. Uściskaj ode mnie Małą Księżniczkę i Antosia.

   Usuń
 3. Super opisane > Fazy Księżyca itd.”Pozdrowień-ka” Staś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stasiu.

   Cieszę się, że czytasz moje teksty.
   Mam nadzieję, że w tym poscie znalazłeś coś "dla siebie".

   Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia "na trasie".

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Basieńko.

   Serdecznie dziękuję Ci Kochana Istoto za piękne życzenia urodzinowe.

   Nie potrafię wyrazić słowami radości jaką mi sprawiłaś.
   Na FB widziałem piękny, bogato udekorowany tort, między innymi truskawkami. Nie wiem skąd wiedziałaś, że uwielbiam truskawki pod każdą postacią. Najsmaczniejsze są jedzone prosto z krzaka. Czuje się wtedy dodatkowy aromat Słońca.
   Te na torcie są oblane czekoladą - dla mnie to coś nowego!

   Pozdrawiam serdecznie :))))))

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Dzięki, dzięki... Ci Dobra Kobietko.

   Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
 5. Ciekawy post, informacje przydadzą mi się w praktyce, dzięki. :)

  Pozdrawiam serdecznie :)

  P.s. jako ciekawostkę; przy pełni nie mogę oderwać oczu od księżyca, mam tak odkąd pamiętam ;) Może czerpię jakąś energię.. heh

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja Droga.

   Dziękuję Ci za odwiedziny na mojej stronie i za komentarz.

   Cieszę się, że niektóre informacje zawarte w artykule przydadzą się Tobie.

   Co do Twojej reakcji na Księżyc w okresie pełni, nie jest niczym szczególnym, ale... nie należy także do standardowych zachowań. Zadajesz pytanie: "może czerpię jakąś energię.. heh". Nie mam wątpliwości, że Księżyc daje Ci energię, że ma wpływ na Twoje życie. Zapewniam, że masz dobrą intuicję, wykorzystaj ją, tzn. obserwuj samą siebie w okresie pełni Księżyca. Tylko nie rób tego "na siłę". Myślę, że dojdziesz do ciekawych wniosków.

   Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
  2. Dziękuję za radę ;)

   Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

   Usuń