czwartek, 19 maja 2011

BHP w ezoteryce


W zasadnie mógłbym pominąć milczeniem ten temat. Być może, piszę ten tekst sobie a muzom. Nawet i w takiej sytuacji, warto go pisać. Wiele razy odwoływałem się do różnych internetowych tekstów, traktujących o szeroko pojętej ezoteryce. To właśnie wspomniane teksty, często wzbudzają mój niepokój, który uważam za uzasadniony. Internet może być kopalnią wiedzy, ale może stać się karykaturą wiedzy tajemnej, a wtedy problem staje się bardzo poważny. Praca z energiami wymaga wielkiej rozwagi, ostrożności, czego nie wszyscy internauci przestrzegają. Niektórzy traktują ezoterykę, jako jedną z wielu ciekawostek, która jak się znudzi, będzie można ją odłożyć, bądź odrzucić, jako coś nieużytecznego. Przed wstąpieniem na tą drogę, trzeba się dobrze zastanowić, zadać sobie pytanie, czy dorosłem by nią podążać.

Jak w każdej pracy, podobnie, a może przede wszystkim, w ezoteryce, przestrzeganie bezpiecznej pracy jest niezwykle ważne. Większość osób, które ,,parają się” ezoteryką dobrze sobie z nią radzą. Jak to robią? Ci bardziej zasobni finansowo, korzystają z różnych kursów, warsztatów, na których oprócz głównego tematu, prowadzący przekazuje uczestnikom solidną porcję wiadomości, które przypominają, co robić, by praca magiczna była bezpieczna. Drugim sposobem – o wiele tańszym, jest korzystanie z fachowej literatury, której nie brakuje w większości księgarń, czy kupno jej poprzez Internet. Osobiście preferują kupno w księgarni, ponieważ bezpośredni kontakt fizyczny pozwala przejrzeć ,,na gorąco’ zawartość książki. Oczywiście, dobór książki to sprawa osobista, ale powinna uwzględniać nasze przygotowanie, stopień zaawansowania w danej dziedzinie. I trzecim, ostatnim sposobem, który zapewni nam bezpieczną pracę magiczną, jest połączenie wiedzy książkowej z doświadczeniami, jakie są naszym udziałem.

Tekst ten powstaje w oparciu o wiedzę zaczerpniętą z książek Ewgienija  Kolesowa oraz własnych doświadczeń, których nagromadziło się dosyć dużo. 


Oto dekalog BHP w ezoteryce:

Do pracy [magicznej] przystępujemy w dobrym zdrowiu oraz w stanie pełnej równowagi duchowej. Kiedy masz temperaturę, jesteś pod wrażeniem kłótni, bądź przeżywasz doznaną przykrość – nie wolno siadać do pracy.
Nie sposób żyć w sterylny sposób, z oczywistych względów, a co z tym idzie - poddawani jesteśmy różnym próbom, które zakłócają naszą energetykę. Wspomniana kłótnia jest największym naszym wrogiem. Nawet bierne uczestnictwo w kłótni, powoduje zachwianie naszej energetyki. Ostatnio telewizja Polsat nadaje program, który nosi tytuł ,,Dlaczego ja”. W tym programie, dialogami są kłótnie, które sprawiają, że widz niejako od środka obserwuje to żenujące widowisko. Po takiej dawce negatywnych energii, normalne funkcjonowanie organizmu jest niemożliwe, nie mówiąc o pracy magicznej. Tu należy przypomnieć, że kobiety, które zajmują się magią, w okresie menstruacji, powinny prace z energiami odłożyć na później.

W trakcie seansu (kładzenie kart Tarota, run, itp.) należy oddzielić się emocjonalnie od osoby, której on dotyczy. Pytający może być najlepszym przyjacielem, bratem, ale mimo tego należy zachować dystans. Nie można ze swoich problemów robić ,,problemów”, ponieważ jest to przeszkodą w pomocy innym.
Może ktoś zadać pytanie: jak mogę się oddzielić emocjonalnie i zachować dystans, podczas dywinacji, kiedy naszym ,,klientem” jest bliska mi osoba? Można, tylko wymaga to ćwiczeń, które nie wszystkim wychodzą. Generalnie, unikam kładzenia kart Tarota osobom mi najbliższym, co nie znaczy, że tego nie robię w ogóle. Chirurg nie operuje bliskiej osoby, ponieważ nie jest w stanie wyłączyć swoich emocji, które łączą go z tą osobą. Podobnie, choć w mniejszym stopniu, problem emocji, jest czynnikiem, który może zakłócić analizę karcianego rozkładu. Kiedy mam poważny problem do rozwiązania a chcę uzyskać pomoc, radę od Tarota, wtedy proszę o pomoc inną osobę.

Dokonywanie rytuałów przed seansem i w trakcie ich trwania nie jest obowiązkowe. Jeśli pomagają modlitwy, mantry, kadzidełka, muzyka lub amulety – można z nich korzystać.
Mój przyjaciel, który zawodowo pracuje, jako bioenergoterapeuta, zawsze podczas pracy z klientem ma włączoną odpowiednią muzykę relaksacyjną. Na ten temat można rozprawiać godzinami, na co nie ma tu miejsca. Osobiście, podczas działań magicznych posiłkuję się kamieniami, które są energetycznie związane ze mną. Niekiedy używam kadzidełek, ale odpowiednio dobranych do rytuału. W prezencie otrzymuję kadzidełka, które wcześniej ,,brały udział” w rytuałach w świątyni hinduskiej. Używam ich przeważnie do energetyzowania mieszkania. Oprócz nich, niejako na stałe w pokoju, gdzie przebywam, w stałym miejscu, w muszelce przechowuję fragmenty ozdób, które były używane podczas rytuałów. Ich wibracje są bardzo silne i działają pozytywnie na otoczenie. Sprawdzałem to radiestezyjnie wiele razy.    
Najlepiej utrzymać wewnętrzną normę i stałą formę psychiczną. Dlatego nie możemy lekceważyć takich zabiegów, jak gimnastyka, dynamiczna medytacja, dowolnie inne ćwiczenia fizyczne, nie wyłączając rąbania drzewa, kopania ziemi na ogródku.
Osobiście preferuję intensywną, niekiedy aż nadto, jazdę rowerem, w terenie górskim. Natomiast zimą długie wędrówki po górach, podczas których medytuję w ruchu, a niekiedy ,,mantruję”. Zauważyłem, że wówczas mniej się męczę, a droga ,,ubywa” nadspodziewanie szybko.

Rysować (można mentalnie) ochronne znaki na drzwiach i oknach i ,,odświeżać” je albo przynajmniej sprawdzać codziennie ich obecność. Należy to robić w celu zabezpieczenia swojego domu od przenikania złych ludzi, złych myśli.
Mogę jedynie dodać, że w celu zabezpieczenia swojego domu przed nieproszonymi gośćmi, w tym przed złodziejami, moim zdaniem, niezastąpiona jest runa Odala. Na Dolnym Śląsku, do dziś można spotkać nad wejściami do domów, umieszczone runy Odala. Tereny te przed drugą wojną światową, zamieszkiwali Niemcy, którzy używali run starszego futharku, tzw. starogermańskiego.

Należy przyjąć sobie ochronne imię ezoteryczne, które będzie chroniło przed atakami energetycznymi.
Jestem posiadaczem bloga, który ma swoją nazwę, podpisuję się swoimi pseudonimami. Ponadto nie skrywam się pod hasłem anonimowy. Jestem narażony na różnego rodzaju ataki energetyczne, dlatego mam swoje imię ezoteryczne, którego nikt nie zna poza mną i nigdy go nie pozna. Powiedzenie ,,nigdy” jest dość ryzykowne, ale w tym przypadku jest adekwatne do rangi, jaką ono odgrywa. O ochronnym imieniu ezoterycznym można napisać obszernego posta, który i tak nie wyczerpie tematu. Uważam, że posiadanie tego imienia jest bardzo ważne, priorytetowe.
  
Po seansie niezbędny jest rytuał oczyszczenia, niezależnie od tego, jaka była wykonana praca magiczna. Najprostszym sposobem jest umycie rąk zimna wodą.
W niektórych przypadkach nieodzowne jest zapalenie świecy przynajmniej na pół godziny. Bardzo ważne jest to, by w pomieszczeniach gdzie odbywają się operacje magiczne gromadzić pozytywne emocje (spotkania z miłymi przyjaciółmi). Należy unikać w nich kłótni i być ich uczestnikami. W takich sytuacjach najlepiej pójść i oddać swoje ,,obciążenia” wodzie lub Naturze – ona jest wielka i potrafi uwolnić się od tego.

Najważniejsza zasada bezpieczeństwa w pracy ezoteryka – zamykanie (przerywanie) kanału więzi. Najprostszy sposób, to wzięcie honorarium za pracę.
Dałeś ,,coś” człowiekowi, on też powinien ,,coś” dać. Nie muszą to być pieniądze. Może to być ,,odpracowanie”, na przykład pomalowanie ściany, naprawa zamka i wiele innych czynności. Osobiście, od moich ,,dłużników” (mam ich niewielu) otrzymuję zapłatę ,,w naturze” (nie pieniądze), np. pomoc przy naprawie roweru, itp. Mam osobę, która ,,płaci mi” poprzez wspieranie mnie duchowo, za co jestem jej głęboko wdzięczny.

Umiejętne kontaktowanie się z istotami nieludzkimi. Do nich, podobnie jak do sąsiadów należy zwracać się grzecznie i z szacunkiem.
O ile jest to możliwe, to lepiej pozostawić w spokoju te ,,istoty nieludzkie”. Tak naprawdę, mało kto jest w stanie określić z jakimi energiami ,,pozaziemskimi” mamy kontakt. Zapewnie każdy zna, przynajmniej ze słyszenia o tzw. ,,wywoływaniem duchów”. Jest to szczególnie niebezpieczne igranie z energiami, którego dopuszczają się przeważnie młode dziewczyny. Finał tych ,,zabaw” może być bardzo przykry, niekiedy pomoc egzorcysty, może okazać się nieodzowna.

Dowolna magiczna operacja może być powtarzana trzykrotnie.
Przy czwartym razie pole działania danego systemu wróżebnego (Tarot, runy, itp.) przekaże tylko obraz osoby pytającej: ,,Jaki jesteś głupi, skoro trzech podejść ci za mało byś zrozumiał”. Podczas pracy z runami lub talią Tarota, gdzie praca wróżebna jest mocno związana z magią, czwarty raz może być po prostu niebezpieczny!     


Chcę przypomnieć, że używki, stanowią pewną przeszkodę, która ma negatywny wpływ na praktyki ezoteryczne. Oczywiście lampka wina, czy szklanka piwa dla ezoteryka nie jest ,,grzechem śmiertelnym”. Jednak

po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu,
odłóż wszelkie działania magiczne na później.

ez[o]